17.jūlijā Kocēnu novadā, Rubenē, kafejnīcā „Mazais Ansis” Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” kopā ar sadarbības partneriem un atbalstītājiem organizē pasākumu ārvalstu un Latvijas stāstniekiem „Diskusija par stāstnieku sadarbības formām reģionālā, nacionālā un starptautiskā jomā”. Tajā piedalīsies stāstnieki no Skotijas, Spānijas, Lietuvas un Latvijas, lai dalītos pieredzē, izvērtētu idejas un to iedzīvināšanu praksē.

Kafejnīcā „Mazais Ansis” 17. jūlijā no plkst.14.00 līdz plkst. 15.00 visi laipni aicināti uz bezmaksas pasākumu „Stāstu stunda dažādās mēlēs.” Stāstus stāstīs Skotijas, Spānijas, Lietuvas un Latvijas stāstnieki. Stāsti tiks tulkoti latviešu valodā.

Stāstniecības pasākumi plānoti Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros. „Festivāls „Baltica 2015” norisināsies Latvijā no 2015. gada 15. jūlija līdz 19. jūlijam. Festivāla tēma ir „Mantojums”. Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām un valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji.”