Svētdien, 11. oktobrī, izskanējis I Vidzemes stāstnieku festivāls “Stāsti krēslā”, jau šobrīd organizatori sākuši apkopot nākamā gada pasākuma idejas.

“Domāju, ka pirmajai reizei viss izdevās labi. Uzstāšanos valmieriešiem patraucēja aukstais laiks, toties sestdien vakarpusē bijušajā mākslas skolā dalībnieki stāstīšanai un dancošanai nebija mudināmi. Vēl labs ieguvums ir tas, ka kolēģes no Latgales pārrunāja, kā stāstnieku festivālu ieviest arī viņu pusē, tas nozīmē, ka tad būs aptverta visa Latvija. Priecājamies, ka esam labs piemērs starpinstitucionālajai sadarbībai – festivālu organizēja biedrība “Haritas”, lielu atbalstu sniedza Valmieras integrētā bibliotēka, Valmieras muzejs, Valmieras pilsētas pašvaldība, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda”,” pastāstīja Vidzemes kultūras un mākslas biedrības “Haritas” vadītāja Solveiga Boicova.

Pēdējā festivāla dienā Burtnieku novada Valmieras pagasta kultūras namā notika diskusija par vietējā mantojuma apzināšanu, tradīciju kopšanu un stāstnieku kustības iespējamo attīstību Vidzemē. Dalībnieki arī dziedāja, pārrunāja piedzīvoto, kā arī bija skatāma īsfilma “Visu mūžu un vēlreiz”.

“Šīm trim dienām ir augsts piepildījuma koeficients. Vidzemē festivāls ir pirmo reizi – kāds ir sākums, tāds būs turpinājums. Sākums bija ļoti labā vietā – Valmieras integrētajā bibliotēkā, kur ir gara stāstniecības tradīcija, brīnišķīgi cilvēki,” atzina stāstniecības eksperte Māra Mellēna norādot uz labo sadarbību nevalstiskajam sektoram ar citām iesaistītajām pusēm.

Sīkāka informācija – http://valmieraszinas.lv/izskanejis-vidzemes-stastnieku-festivals-2/ un https://www.facebook.com/associationharitas.