16.jūlijā Cēsīs Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” kopā ar sadarbības partneriem un atbalstītājiem organizēs dažādas stāstnieku aktivitātes, kurās iesaistīsies Vidzemes stāstnieku skolas dalībnieki.
Klausoties un stāstot stāstus tiks iepazīts Cēsu novada kultūrvēsturiskais matojums. vietējās tradīcijas un Eiropas (skotu un katalāņu) tradicionālo stāstu mantojums.
• Stāstnieku meistarklase kopā ar izcilu skotu stāstnieku un dziedātāju Kolinu Makalisteru no Skotijas, tulko stāstnieks un Latviešu folkloras krātuves pētnieks Aldis Pūtelis, pasākums ir atvērts ikvienam interesentam;
• Cēsu Vecpilsētas namu stāsti – pastaigas pa seno namu pagalmiem; stāsti par namiem un to iemītniekiem;
• Stāstu vakars kafejnīcā/mākslas telpā “Mala”. Piedalās katalāņu stāstnieces Susanas Tornero no Spānija, Vidzemes stāstnieku skolas dalībnieki un mūziķi.
• Vakarēšana Cēsu Pils dārzā kopā ar Inesi Rozi – Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” dalībnieku un viesu stāsti kopā ar Vidzemes stāstnieku skolas dalībniekiem un citiem interesentiem.
Stāstnieku aktivitātes tiks dokumentētas, lai veicinātu Cēsu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, dokumentēšanu un izplatīšanu.
Stāstniecības pasākumi plānoti Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros. „Festivāls „Baltica 2015” norisināsies Latvijā no 2015. gada 15. jūlija līdz 19. jūlijam. Festivāla tēma ir „Mantojums”. Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām un valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji.”
Projektu „Vidzemes stāstnieku skola Cēsīs festivālā „Baltica 2015”” atbalsta Cēsu pilsētas pašvaldība, Latvijas Nacionālais Kultūras Centrs un „Baltica”.
Vidzemes kultūras un mākslas biedrības “Haritas” darbu atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta ietvaros un Latvijas valsts projekta “Kultūra kā instruments demokrātijas un līdzdalības demokrātijas un kultūras tiesību īstenošanai” ietvaros. Vairāk informācijas par EEZ Finanšu instrumentu un tā piedāvātajām programmām Sabiedrības integrācijas fonda mājas lapāhttp://www.sif.gov.lv un http://www.eeagrants.lv, www.eeagrants.org.